18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Familijna Sobota Czytelnicza 2019

Wydarzenia

Familijna Sobota Czytelnicza 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej po raz kolejny z myślą o dzieciach i dorosłych zorganizowała na rozpoczęcie wakacji Familijną Sobotę Czytelniczą. W programie znalazły się spotkania: z Natalią Usenko – autorką książek dla dzieci oraz z Lucyną Olejniczak – autorką serii „Kobiet z ulicy Grodzkiej”.

 

Spotkanie z młodymi czytelnikami przebiegało w miłej atmosferze, o którą zadbała Natalia Usenko. Autorka nawiązała doskonały kontakt z dziećmi i w ciekawy sposób opowiedziała o swojej twórczości. Wykorzystała przy tym swój talent wokalny i zaprezentowała wyjątkowe ballady w różnych językach. Podczas drugiej części spotkania zostały wręczone nagrody laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie plastycznym pt. „Pocztówka z wakacji” - zorganizowanego przez Filię Biblioteczną w Sowlinach. Po wcześniejszej ocenie 65 prac – jury w składzie: Anna Rosiek (absolwentka Wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, malarka), Marta Sobczak-Piętoń (artystka z Podłopienia, nauczyciel w Zespole Szkół w Pisarzowej), Joanna Michalik (dyrektor MBP w Limanowej) przyznało 3 nagrody i 27 wyróżnień. Dodatkową atrakcją były imienne dedykacje z autografem Natalii Usenko i rysunki wykonane przez Pana Pawła – męża Pani Natalii.

Równocześnie z dorosłymi czytelnikami spotkała się Lucyna Olejniczak – Krakowianka, zakochana w swoim mieście rodzinnym. Rozpoczynając podziękowała za zaproszenie, uczestnikom za przybycie, odniosła się do wspomnień związanych z Limanową i okolicami. Kolejno opowiedziała o swojej twórczości, inspiracjach, zawartej fikcji i faktach z życia w swoich książkach. Wymyśliłam sobie rodzinę, ale po to aby przemycić historię Krakowa – tak mówiła o znanej serii pt. „Kobiety z ulicy Grodzkiej”, której poświęciła sporą część spotkania. Zdradziła, że jest w trakcie pisania szóstej, a zarazem ostatniej części sagi rodzinnej, która będzie nosiła tytuł „Aleksandra”. Przy okazji wyjaśniła tytuły tomów, którymi są żeńskie imiona: Imię na okładce sugeruje, jaka nowa kobieta pojawia się w rodzie. Pisarka podczas spotkania opowiedziała czytelnikom o jeszcze jednej swojej pasji, jaką jest podróżowanie oraz o swojej rodzinie. Autorka zaliczana do pisarek literatury kobiecej, co więcej sama mówi, że: O silnych kobietach będę pisała zawsze.

Dziękujemy Natalii Usenko i Lucynie Olejniczak za spotkanie się z naszymi czytelnikami. Wszystkim uczestnikom za udział. Jednocześnie mamy nadzieję, że były to mile spędzone chwile wakacyjnej soboty.