18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

,,Dbaj o zdrowie”

Wydarzenia

,,Dbaj o zdrowie”

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zorganizowała spotkanie promujące zdrowy styl życia pt. „Dbaj o zdrowie”, które poprowadziła pani Justyna Szewczyk (dietetyk pracująca w Centrum Dietetycznym „Projekt Zdrowie” w Limanowej).

 

 

Pani dietetyk podczas spotkania poruszyła kilka bloków tematycznych. Zebrani goście zostali zapoznani z zasadami zdrowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem stosowania zbilansowanej diety. Uzyskali również odpowiedź na pytanie: jakie czynniki wpływają na rozwój chorób cywilizacyjnych oraz co możemy robić, aby ich unikać. Poruszone zostało także zagadnienie dotyczące kwestii oczyszczania organizmu. Ostatnim podjętym tematem był przydatny dla konsumenta sposób właściwego odczytywania etykiet na produktach spożywczych.

 

Publiczność chętnie zadawała pytania dotyczące właściwego odżywiania, przyrządzania posiłków i używania poszczególnych przypraw i produktów spożywczych. Atrakcją była możliwość profesjonalnej analizy składu ciała i jej konsultacja z dietetykiem.

 

Dziękujemy Paniom z „Projektu Zdrowie” za ciekawe spotkanie z naszymi Czytelnikami. Mamy nadzieję, że wszyscy zgromadzeni miło spędzili czas.