18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Noc Bibliotek

Wydarzenia

Noc Bibliotek
Zdjęcie przedstawia Roberta Maciąga.

9 październik to wyjątkowa data w każdej bibliotece ponieważ wszyscy świętują w ten dzień Noc Bibliotek. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zorganizowała ciekawy program dla chętnych.

 

Zaczęliśmy  od warsztatów "Cook Book" czyli nauka gotowania z pomocą literatury dla dzieci. Dzięki książkom kucharskim dla dzieci najmłodsi zapoznali się z zasadami panującymi w kuchni oraz ze smakowitymi  przepisami. Następnie przystąpili do działania pod profesjonalnym okiem  kucharzy ze Studia Kulinarnego Cook Nook. Od podstaw przygotowali przeróżne znakomitości, między innym panecakes z owocowymi i słodkimi dodatkami, kolorowe, zdrowe kanapeczki oraz orzeźwiającą lemoniadę. Z kolei na deser - mega zmrożone lody czekoladowe. Młodzi kucharze degustowali swoje wyczarowane dania, których zapach niósł się po całej bibliotece.
Po południu zostały zorganizowane warsztaty Książkowy Rozwój Wyobraźni –miniturniej gier planszowych skierowany do młodzieży. Uczestnicy zostali wprowadzeni w świat bohaterów ,, Kroniki Dwuświata’’  przez autora serii Pawła Kopijera. A największą atrakcją był rozgrywany turniej gry planszowej  „Magia Dwuświata’’. Dzięki grze planszowej młodzież nieco bliżej poznała fantastyczny, magiczny świat książek. Na zakończenie warsztatów uczestnicy zostali zachęceni do kontynuacji twórczego konsumowania książek w formie rozgrywek gier  planszowych oraz tworzenia własnych gier na podstawie lektur. Zwycięzcy otrzymali magiczne zakładki z bohaterami serii Kroniki Dwuświata.
W Wypożyczalni dla dorosłych z filiżanką herbaty wędrowaliśmy przez Indie, Maroko, Chiny, Japonię  i Tybet. Wraz z podróżnikiem Robertem Maciągiem zwiedzaliśmy dalekie kraje i dodatkowo smakowaliśmy egzotycznych herbat. Poznaliśmy proces parzenia herbat oraz asortyment niezbędny do przygotowania cudownego napoju.  Zaproszony gość dał nam poznać kulturę ciekawych zakątków świata oraz opowiedział wiele ciekawych historii, które wydarzyły się podczas jego wędrówek.  Miłośników dobrej herbaty odsyłamy do książki ,,Tysiąc Szklanek Herbaty’’  Roberta ,,Robba’’ Maciąga.