18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

Spotkania autorskie

Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

We wtorkowe popołudnie 22 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej gościli Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Autorzy tworzą doskonały duet pisarski.

 

Maria Ulatowska – zawodowo pracowała jako specjalistka od prawa dewizowego, a jako pisarka debiutowała dopiero na emeryturze w 2011 roku i Jacek Skowroński – specjalizujący się w gatunku kryminalnym i sensacyjnym. Wspólnie wydali takie powieści jak: „Autorka”, „Pokój dla artysty”, „Tylko milion” oraz cykl „Historia spisana atramentem”, którego kontynuacją jest powieść „Kartka ze szwajcarskim adresem”.

 

Autorzy prowadzili spotkanie według przemyślanego planu, skutecznie rozbudzając ciekawość czytelników. Jak się szybko okazało są nie tylko świetnym duetem pisarskim, ale też świetnie się uzupełniają podczas spotkań z czytelnikami. Zgromadzona publiczność dowiedziała się wielu interesujących i nieznanych dotąd faktów z życia pisarzy. Maria Ulatowska opowiedziała o rozpoczęciu swojej przygody z pisaniem oraz przedstawiła swoje indywidualnie napisane książki. Chciałam, żeby czytelnik moich książek usiadł w fotelu, wziął książkę i przeniósł się do lasu, nad jezioro, gdzieś na łono przyrody, żeby zapomniał o tym co jest za oknem. Chciałam, żeby czytając mógł się odprężyć. – mówiła o swoich powieściach obyczajowych. Szczególną uwagę pisarka zwróciła na cykl „Sosnowe dziedzictwo” oraz powieść pt. „Kamienica przy Kruczej”, lecz wyraźnie zaznaczyła, że wszystkie książki są dla niej tak samo ważne, wszystkie traktuje jak swoje dzieci. Jacek Skowroński również opowiedział o swoich początkach literackich i książkach swojego autorstwa oraz towarzyszącej mu od zawsze chęci pisania.

 

Kolejna część spotkania poświęcona została już kwestii nawiązania współpracy i jej organizacji. Autorzy ujawnili jak wygląda proces wspólnego pisania, skąd czerpią pomysły, w jaki sposób zbierają materiały do książek. Opowiedzieli o wielkiej pasji czytania i podróżowania. Maria Ulatowska i Jacek Skowroński zapewnili czytelników o swoich dalszych wspólnych planach pisarskich oraz nakreślili zamiary swoich przyszłych powieści. O swojej najnowszej książce mówili tak: Chcieliśmy powrócić do klimatu Sosnówki i napisaliśmy książkę pt. „Pewnego lata w Szczepankowie”, która ukazała się 8 maja. Następna część będzie w październiku tego roku – tę książkę prawie napisaliśmy, a trzeci tom cyklu ukaże się w marcu 2019 roku.

 

Na zakończenie każdy uczestnik miał możliwość zadać pytania oraz jak na spotkanie autorskie przystało nabyć książki z dedykacją i autografem autorów.