Tak minęły ferie w limanowskiej bibliotece

Zajęcia

Tak minęły ferie w limanowskiej bibliotece

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przygotowała na czas ferii zimowych zajęcia i warsztaty, które prowadzone były w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat, 9-14 lat.

Czterokrotnie dla młodszych dzieci odbyły się warsztaty manualne pn. „Prezent dla babci”; „Prezent dla dziadka”; „Bawimy się kolorami” oraz „Lubimy tworzyć”. W efekcie warsztatów powstały ręcznie wykonane bukiety kwiatów z papieru, laurki, maski karnawałowe, niebanalne zakładki do książek. Warsztaty zostały również zorganizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym w filii bibliotecznej w Sowlinach. Celem zajęć było wspieranie umiejętności manualnych dzieci oraz rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności.

Podczas feryjnych spotkań dzieci obejrzały spektakl pt. „Czerwony kapturek” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Sztuka oraz wzięły udział w ciekawej i angażującej wszystkich uczestników zabawie animacyjnej.

Dla dzieci starszych oraz młodzieży przeprowadzono warsztaty z carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach. Panie z Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie” przeprowadziły prelekcję na temat prawidłowego odżywiania, urozmaiconą wykonaniem i degustacją zdrowych, owocowych koktajli.

Uczestnicy warsztatów pn. „TU byli, Tu było...” stworzyli quest, czyli rodzaj gry terenowej, w której wykorzystując rymowany opis dociera się do ukrytego skarbu.

Wkrótce na naszej stronie internetowej opublikujemy quest z możliwością pobrania i rozwiązania.

Cieszy nas niesłabnące zainteresowanie naszą ofertą zajęć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach.