Podsumowanie tegorocznych wakacji w bibliotece

Podsumowanie tegorocznych wakacji w bibliotece

Rozpoczęcie roku szkolnego już w poniedziałek, ale my chcemy jeszcze raz powrócić do wakacyjnych zajęć, przygotowanych z myślą o dzieciach i młodzieży i krótko je podsumować.

Biblioteka po raz kolejny zaprosiła na Familijną Sobotę Czytelniczą, w ramach której z młodymi czytelnikami spotkała się autorka książek dla dzieci Natalia Usenko. Podczas spotkania laureatom konkursu plastycznego pt. „Pocztówka z wakacji” zorganizowanego przez Filię w Sowlinach wręczono nagrody.

W programie wakacji znalazł się cykl warsztatów manualnych pt. „Biblioteka pełna kreatywności”. I tak jak  nazwa zajęć wskazuje było kreatywnie. W efekcie powstało wiele prac i ozdób, a wśród nich: świnki-skarbonki, słoiki-przyborniki, urodzinowe girlandy, ozdoby z piór, puzzle.

Kolejna grupa zajęć zorganizowana była w ramach „Wakacyjnej promocji zdrowia”. W bibliotece gościł teatr Edu-Artis ze spektaklem pt. „W domku Baby Jagi” połączonym z warsztatami pn. „Kolorowy talerz”. Dużą popularnością cieszyły się sportowe zajęcia z fitnessu. Natomiast w wyniku warsztatów kulinarnych pn. „Latając kuchnia spotkań” - zapachniało w całej bibliotece. Uczestnicy poczuli się jak cukiernicy, upiekli babeczki, a co więcej uzyskali przepisy na wyśmienite wypieki. Program wakacyjnych zajęć zakończyło spotkanie z innowacyjnymi technologiami, w formie półkoloni z firmą Krea-Tech.

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za udział i życzymy pomyślnego roku szkolnego 2019/2020.