Powiatowa Kampania Czytelnicza „POZYTYWNIE ZACZYTANI”

Powiatowa Kampania Czytelnicza „POZYTYWNIE ZACZYTANI”

Rusza I edycja Powiatowej Kampanii Czytelniczej „POZYTYWNIE ZACZYTANI”, promująca książkę i kształtująca nawyki czytelnicze w powiecie limanowskim!

W ramach akcji doceniamy najaktywniejszych czytelników z całego powiatu.

Dnia 28 czerwca /piątek/ na godz. 15.00 zapraszamy „pozytywnie zaczytanych” czytelników z bibliotek na spotkanie autorskie z poetką dla dzieci - Natalią Usenko, córką Danuty Wawiłow, której w tym roku przypada 20. rocznica śmierci. Będzie to swoista inauguracja kampanii, której kolejne edycje nastąpią w latach kolejnych. Najaktywniejszych czytelników wytypowały biblioteki publiczne z powiatu. Przez cały czas trwania kampanii będzie ona szeroko promowana w książnicach publicznych, wśród czytelników. Kategoria wiekowa „pozytywnie zaczytanych” będzie także ulegać zmianie. W I edycji doceniamy najmłodszych. Po spotkaniu dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody (oczywiście z wpisem poetki)

1. Cele kampanii:

2. Promocja książki i czytelnictwa w powiecie;

3. Kształtowanie nawyku czytania od najmłodszych lat;

4. Promowanie bibliotek w powiecie limanowskim;

5. Integracja bibliotek i czytelników z powiatu;

6. Wskazywanie na biblioteki publiczne jako instytucje kształtujące kulturę czytelniczą i przyjazne młodym.

Tegoroczna edycja kampanii adresowana jest do czytelników do lat 10.

Pamiętajmy: czytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła…

Honorowy Patronat: „Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski”