Wigilijne spotkanie Czytelników

Wigilijne spotkanie Czytelników

We wtorek 11 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się wigilijne spotkanie Czytelników. Licznie zgromadzonych przyjaciół biblioteki przywitała dyrektor Joanna Michalik: jest mi niezmiernie miło gościć Państwa – wiernych czytelników – w progach naszej biblioteki, mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie pozwoli poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, będzie chwilą relaksu i oddechu od codziennych obowiązków.

O część artystyczną spotkania zadbał Zespół Regionalny „Kijom Worci” z Pisarzowej –  prezentujący folklor Lachów Limanowskich. Ludowy występ z szopką bożonarodzeniową, wykonaną przez panią Joannę Malinowską, podobał się uczestnikom widowiska. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami oraz chętnie zaangażowała się we wspólne śpiewanie kolęd.

Kolejno przyszedł czas na wigilijny poczęstunek. Świątecznie zastawiony stół i unoszący się zapach potraw zapraszał do degustacji. Uczestnicy smakowali potraw przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi I. Zupa grzybowa, ryby, kasza, pierogi, kołacze, wiejski chleb, kompot z suszonych owoców przywołały smak wieczerzy wigilijnej. Spożywanie potraw było okazją do dzielenia się przepisami oraz do składania sobie życzeń.

Ten wyjątkowy, przedświąteczny, śnieżny wieczór upłynął w miłej, ciepłej i pełnej wzruszeń atmosferze. Dziękujemy zgromadzonym czytelnikom, Zespołowi „Kijom Worci” oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za udział w spotkaniu i jeszcze raz składamy życzenia – ZDROWYCH, WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.