Kontynuacja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Kontynuacja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 roku w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zapraszamy rodziców trzylatków (urodzonych w 2016 roku), żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent.

W przygotowanej „Wyprawce Czytelniczej” znajdują się:

• książka „Pierwsze wiersze dla...” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów)

• poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu człowieka”

• Karta Małego Czytelnika (do zbierania naklejek).

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do projektu przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”. Od początku trwania pilotażu biblioteki odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Naszych Małych Czytelników, którzy przystąpili do akcji w 2018 roku, w dalszym ciągu zachęcamy do zbierania naklejek, aby po skompletowaniu mogli otrzymać upragniony dyplom.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl