Nudy w książnicy nie było

obrazek

„Stop dla nudy!” - tym hasłem opatrzony był cykl zajęć warsztatowych dla najmłodszych czytelników w limanowskiej bibliotece podczas tegorocznych ferii zimowych. – Po opiniach, które zebraliśmy od uczestników oraz ich rodziców możemy wnosić, że w ferie w bibliotece nuda nie miała racji bytu. – podkreślają organizatorzy.

Zakres tematyczny zajęć był różnorodny. Zrealizowano warsztaty manualne, ceramiczne, z dziedziny decoupage, ale również detektywistyczne. Te ostatnie poprowadził Dariusz Rekosz, ceniony animator kultury oraz pisarz. Pokazał, wyjaśnił oraz nauczył młodych mini-detektywów m.in. jak rozpoznać „przestępcę” widząc tylko fragment ubrania, jak fachowo zebrać odciski palców czy też jak narysować portret pamięciowy kogoś, kogo widziało się raptem kilka chwil.

- Staraliśmy się, aby wszystkie zajęcia łączyły elementy dydaktyki, zabawy, gry i zdrowej rywalizacji oraz edukacji. Bardzo nas cieszy, że rokrocznie podczas bibliotecznych zajęć czy to z okazji ferii czy wakacji notujemy duże zainteresowanie. Druga sprawa którą należy podkreślić to zaangażowanie i aktywność dzieciaków biorących udział w zajęciach. Ta jest naprawdę ogromna. A nam jest niezwykle miło, że czas spędzony w bibliotece, o czym sami nam opowiadają, traktują jako jedne z najfajniejszych chwil podczas swoich ferii. – podkreśla dyrektor biblioteki Joanna Michalik.

Zobacz więcej zdjęć: