Literaci dyskutowali

obrazek

27 października w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie osób zaangażowanych w działalność Limanowskiego Klubu Literackiego. Czyli literatów. Literaci dyskutowali podczas spotkania. O czym?

„Wokół Henryka Sienkiewicza” z profesorem Górką

obrazek

Było wszystko: dobra klasyczna literatura, muzyka na żywo i śpiew i odrobinka innej szlachetności, relacje z wydarzeń na kanwie historii i klasycznego piśmiennictwa snute, ciekawe opowieści, dyskusje i dociekania. Okazało się, że literatura i książki są nie tylko oknem na świat, ale i punktem wyjścia do i debat przeróżnych i zabawy pierwszorzędnej. A zadbali o nią: primo - publiczność, która zgromadziła się 26 października w głównej Sali Miejskiej Galerii Sztuki oraz duo: gość, który przed tą publicznością wystąpił. Profesor Stanisław Górka.

Z obiektywem przez Powiat po nagrody

obrazek

25 października w salach bibliotecznej Galerii Sztuki odbyło się finałowe podsumowanie VI  Powiatowego Konkursu  Fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat”. – Cieszymy się podwójnie. Po pierwsze: jak od pierwszej edycji: z dużego zainteresowania konkursem. A po drugie: że zostały w tym roku złożone na niego bardzo ciekawe i różnorodne zdjęcia. – podkreślają organizatorzy.

Był u nas Pan Sławek

obrazek

20 października limanowską bibliotekę odwiedził Bronisław Cieślak. Aktor, dziennikarz, prezenter. Doskonale Państwu znany z głównej roli jednego z najpopularniejszych polskich seriali okresu PRL-u, który wciąż co jakiś czas bywa emitowany i cieszy się niesłabnącą popularnością. A do Bronisława Cieślaka tak mocno przylgnęło imię serialowego porucznika Borewicza, że jest on nim tytułowany całkowicie naprzemiennie ze swoim imieniem realnym.

„Z obiektywem przez Powiat” 2016 – ewaluacja Konkursu

obrazek

Informujemy, że podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu „Z obiektywem przez Powiat”, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 25 października (wtorek) o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Zapraszamy wszystkich uczestników Konkursu.

LKL na MPJ 2016

obrazek

Od 23 do 25 września w słowackim Martinie odbywała się tegoroczna edycja Martińskiej Poetyckiej Jesieni, sporej międzynarodowej imprezy literackiej. W tym roku uczestniczyła w niej, kolejny już raz, delegacja Limanowskiego Klubu Literackiego. 

ZNP w MBP

obrazek

W limanowskiej Galerii Sztuki, mimo że za oknem jeszcze kalendarzowe lato, dominują już „jesienne barwy”. – Bierzemy je tu w cudzysłów, ponieważ jest to fragment tytułu aktualnie prezentowanej wystawy. Jeśli natomiast jesień, tę złotą polską, postrzegamy jako porę roku skrzącą się mozaiką kolorów – to można znaleźć między nią a aktualnie prezentowaną ekspozycją wspólne mianowniki. Właśnie ta różnorodność i ciepło epatujące z prac artystów, mogą nimi być. – podkreślają organizatorzy. Wernisaż odbył się w letnie jeszcze, wrześniowe popołudnie.

„Z obiektywem przez powiat” 2016

obrazek

Limanowska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza tegoroczną, czwartą edycję konkursu fotograficznego „Z obiektywem przez Powiat”. – Liczymy, że jak co roku przedsięwzięcie spotka się z dużym zainteresowaniem, bo pięknych miejsc, obiektów czy zjawisk które można uchwycić w kadrze na terenie naszego miasta i powiatu nie brakuje. – zachęcają organizatorzy.

Ceramiczne cuda do odbioru

obrazek

Jedną z form tegorocznych wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez Oddział dla Dzieci limanowskiej MBP były warsztaty ceramiczne. Prowadziła je specjalistka Monika Pychyrek z profesjonalnej pracowni Artami ze Starego Sącza (www.artami.pl). W ich trakcie, spod palców młodych artystów, powstały różnorodne małe ceramiczne cuda, co zresztą widać na poniżsych fotografiach.

Biblioteka ogłasza abolicję

obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz jej filia biblioteczna w Sowlinach jak co roku ogłasza czytelniczą abolicję. Oznacza to, że w najbliższym miesiącu (wrzesień) nie będą od czytelników pobierane żadne opłaty za wypożyczone i przetrzymane książki. – Zapraszamy wszystkich czytelników, którzy mają „na sumieniu” i swoim koncie przetrzymane po terminie książki, aby skorzystali z tej możliwości. Zwrot, nawet tych egzemplarzy przetrzymanych bardzo długo, nie będzie się wiązał z żadnymi, najmniejszymi nawet konsekwencjami. – zachęcają pracownicy biblioteki.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej