Czytelnia ponownie czynna w soboty

obrazek

Informujemy, że od najbliższej soboty (03.09.) Czytelnia Popularno – Naukowa ponownie będzie otwarta dla Czytelników. Godziny pracy pozostają bez zmian. Zapraszamy.

„Między widzem a obrazem” w artystycznym trójkolorze

obrazek

Od 19 sierpnia w limanowskiej Galerii Sztuki można zwiedzać nowe wystawy. Tak to, to nie chochlik nie „wystawę”, ale „nowe wystawy”. Tym razem udało się zebrać i połączyć w całość trzy autorskie prezentacje. Podstawowa to wystawa fotografii nowosądeckiej artystki Małgorzaty Kossakowskiej. Towarzyszą jej dwie dodatkowe ekspozycje: malarstwo Wandy Zaremby oraz malarstwo limanowianina Bogusława Juszkiewicza. Tytuły wystaw: „Między widzem a obrazem” oraz „Od mikroświatów do megatransformy”.

Darmowe audiobooki na WolneLektury.pl

obrazek

Przed wami kilkanaście dni urlopu i nie wiecie co zrobić z tym czasem? Wejdźcie na Wolne Lektury i posłuchajcie audiobooków – to już około 250 godzin nagrań! I wciąż dokładamy wszelkich starań, żeby było ich jeszcze więcej. Planujecie podróż z dzieckiem? Pobierzcie bajki Hansa Christiana Andersena lub braci Grimm. A może jesteście fanami fantastyki? Znajdziecie na Wolnych Lekturach utwory E. T. A. Hoffmanna lub Edgara Allana Poe.

Oblicza Brazylii

obrazek

9 sierpnia w MBP w Limanowej odbyło się bardzo interesujące spotkanie z cyklu „Wakacyjne podróże bez biletu”. Gościem spotkania była Joanna Golińska, podróżniczka młodego pokolenia, która chciała podzielić się swoimi spostrzeżeniami z podróży do Ameryki Południowej. Spotkanie nosiło tytuł „Oblicza Brazylii”.

Cudowna Moc Bukietów

obrazek

Według starego zwyczaju 15. sierpnia, na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców.

Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca. Ten piękny polski zwyczaj przypomina starszym i uczy młodych, że na łąkach i w ogrodach rosną wspaniałe zioła, które stosować można jako przyprawy w kuchni, oraz w ziołolecznictwie. Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje pobudzają wyobraźnię.

To była plastyka kreatywna

obrazek

Połowa wakacji za pasem. Za pasem też warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbywały się w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej w miesiącu lipcu. 20 i 21 lipca przeprowadzono ich podsumowanie, konkurs na najciekawsze prace oraz przyznanie nagród.

„Limanowa oczami artystów” widziana

obrazek

Oczami artystów doświadczonych o ugruntowanym dorobku i wypracowanym autorskim warsztacie, oczami artystów nieco młodszych, jeszcze poszukujących, będących gdzieś na początku swej artystycznej drogi oraz artystów najmłodszych – limanowskich żaków, którzy brali udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Limanowa w oczach dziecka”. W limanowskiej Galerii Sztuki otwarto nową wystawę. Swój dorobek prezentują twórcy z limanowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Eksponowane są również wybrane prace konkursowe limanowskich uczniów. Pełny tytuł wystawy to „Limanowa oczami artystów TPSP oraz dzieci limanowskich szkół”.

Filia w Sowlinach ponownie otwarta

obrazek

Informujemy wszystkich Czytelników, że od najbliższego poniedziałku (11.07.2016 r.) ponownie otwarta zostaje filia naszej biblioteki w Sowlinach. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzin i korzystania.

obrazek

Burmistrz Miasta Limanowa, Limanowski Dom Kultury, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na cykl wydarzeń w limanowskim parku miejskim pod wspólnym szyldem "Lato w parku".

W wybrane niedziele limanowianie spędzający wakacje w rodzinnym mieście będą mieli okazję spotkać się w limanowskim parku podczas rodzinnych pikników, które wspólnie przygotowały instytucje z Limanowej. Niedzielne popołudnia wypełni muzyka, taniec i  śpiew, organizatorzy zapewnili również animacje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, a także bezpłatne atrakcje dla dzieci.

Czytelnia MBP nieczynna w środy i soboty

obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej informuje Czytelników, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) Czytelnia Popularno – Naukowa będzie nieczynna w środy oraz w soboty.

W pozostałe dni tygodnia Czytelnia jest otwarta zgodnie z dotychczasowym harmonogramem pracy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej