LGD Limanowa - pomocy na operacje z zakresu: rozwoju przedsiębiorczości

obrazek

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” uprzejmie informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  - podejmowanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” ,Objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wsparcie udzielane jest w formie ryczałtu-premii 100%.

Był u nas Jakub Żulczyk

obrazek

Pisarz, dziennikarz, scenarzysta, publicysta. Interesuje go współczesność i „to co jest blisko”. Kultowy, podobno, pisarz literatury młodzieżowej. „Wzorowy odbiorca kultury masowej” – jak sam o sobie mówi. My dodamy, że również kulturowy kolaborant, bo zajmuje się – i zajmuje go – nie tylko literatura, ale też scenopisarstwo, teatr, film, muzyka czy dziennikarstwo. Był u nas Jakub Żulczyk i o tym wszystkim, i nie tylko, bogato poopowiadał nam i audytorium 2 grudnia.

Psychologiczna praca z filmem: prezentacja autorskiej metody „Patrz mądrzej”

obrazek

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów szkolnych oraz rodziców i opiekunów. Celem metody „Patrz mądrzej” jest zarówno pogłębienie kompetencji społecznych, kulturowych, językowych i komunikacyjnych u dzieci i młodzieży, jak i podejmowanie działań interwencyjnych nakierowanych na wyrównanie istniejących już deficytów w tych obszarach.

Andrzejki Seniorów 2016

obrazek

30 listopada w limanowskiej bibliotece po raz czwarty już zorganizowane zostały senioralne Andrzejki. Po raz czwarty okazały się sukcesem. Było gwarno niemal tak, jak na góralskim weselu, stoły zastawiono odpowiednim poczęstunkiem, muzyczne hity w wersji live niosły się od bibliotecznego parteru aż po poddasze.

Znamy tegorocznych mistrzów ortografii

obrazek

A ściślej rzecz ujmując: mistrzów, wicemistrzów oraz całkiem szerokie grono osób które są na bardzo dobrej ścieżce, by mistrzami w tej dziedzinie w przyszłości stać się. Chodzi tu o osoby wyróżnione w tegorocznej edycji Limanowskiego Dyktanda. Mógł w nim wziąć udział każdy mieszkaniec z terenu powiatu limanowskiego. Ogłoszone i zorganizowane  zostało ono przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Odbyło się 16 listopada, a podsumowanie i ogłoszenie wyników miało miejsce 25 listopada w limanowskiej bibliotece.

Konkurs fotograficzny

obrazek

UWAGA! UWAGA!

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” z siedzibą w Limanowej organizuje konkurs fotograficzny!

Konkurs polega na wykonaniu fotografii  „Świętego Mikołaja”, który będzie praktykował swoją świąteczną tradycję, a więc obdarowywał prezentami bądź wykonywał dobry uczynek.

II Limanowskie Dyktando napisane

obrazek

Druga edycja Limanowskiego Dyktanda, a konkretnie jej część merytoryczno – techniczna, jest historią. 16 listopada, w samo południe, w Limanowskim Domu Kultury zostało ono najpierw oficjalnie zainaugurowane i „uznane za otwarte”, potem odczytane i – co najważniejsze – następnie przeniesione na papier przez śmiałków, gotowych mierzyć się z wymaganiami oraz zawiłościami polskiej ortografii. W tym roku do konkursu zgłosiło się 182 uczestników.

Wychowanie do Wartości

obrazek

Zapraszamy rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich troszczących się o swój rozwój duchowy i rozwój duchowy powierzonym im dzieci i młodzieży na wykład i spotkanie

z ks. dr. Wacławem Królikowskim z Towarzystwa Jezusowego, Rektorem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach.

23 listopada 2016 roku godz. 14:30

II Limanowskie Dyktando ogłoszone!

obrazek

Do 7 listopada wszyscy chętni mieszkańcy z terenu powiatu limanowskiego mogą zgłosić swój udział w II Limanowskim Dyktandzie. Jego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. – W zeszłym roku nasze Dyktando spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Było nie tylko elementem edukacji w dziedzinie ortografii, ale też – z tego co zauważyliśmy wśród uczestników – wydarzeniem, które sprawiło im po prostu sporo frajdy. Liczymy że w tym roku będzie podobnie. Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody i nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić uczniów wszystkich rodzajów szkół oraz dorosłych mieszkańców naszego powiatu do udziału w Dyktandzie. – zachęcają organizatorzy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej