Dużo książek, dobre czytelnictwo

obrazek

Przełom stycznia i lutego to czas podsumowań czytelnictwa w skali ogólnokrajowej. Jak sytuacja wygląda w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej? Prawie 62,5 tysiąca złotych wydała książnica na zakupy do swojego księgozbioru w 2016 roku. Łącznie nabyto 1030 egzemplarzy książek oraz 42 audiobooki.– Jesteśmy zadowoleni z zakupu jaki udało się nam poczynić. I wiemy, że zadowoleni są również nasi czytelnicy, ponieważ oni i ich rekomendacje mają niemały wpływ na kształt naszego księgozbioru. – podkreśla dyrektor biblioteki Joanna Michalik.

Spotkał się LKL

obrazek

26 stycznia odbyło się pierwsze tegoroczne dyskusyjno – robocze spotkanie Limanowskiego Klubu Literackiego. Króciutki protokolarny „stenogram” ze spotkania.

Perspektywa Artura Struzika

obrazek

Od 21 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki można zwiedzać wystawę malarstwa śp. Artura Struzika, znanego limanowskiego pedagoga oraz działacza politycznego i społecznego. Wystawa nosi tytuł „Artur Struzik. Perspektywa”. – I jest to perspektywa, która może być bardzo bliska każdemu z nas, bo twórczość artystyczna pana Artura tematycznie nierozerwalnie wiąże się z tym co nas bezpośrednio otacza: miastem, jego otoczeniem czy tutejszą przyrodą. Emanują z jego prac dobre fluidy, szczery naturalizm oraz łatwo zauważalna duża pasja związana z ich tworzeniem. – podkreślają organizatorzy.

Pamiętajcie o e-bookach

obrazek

Wszystkim naszym Czytelnikom przypominamy o możliwości darmowego korzystania z platformy z e-bookami IBUK Libra. Z roku na rok jej księgozbiór stale się powiększa.

Opłatkowo – wigilijnie – bibliotekarsko

obrazek

Świątecznie się zrobiło w limanowskiej bibliotece półtorej tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym, środowisko bibliotekarskie z terenu powiatu limanowskiego zebrało się we wspólnym gronie podczas opłatkowo – wigilijnego spotkania.

Małopolska Odkryta w limanowskiej Galerii

obrazek

Od 8 grudnia do 8 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki można zwiedzać wystawę fotografii sakralnej Kamila Bańkowskiego. Nosi ona tytuł Małopolska Odkryta. Kamil Bańkowski to gwarant fotograficznego profesjonalizmu połączonego z artystycznym podejściem do fotografii. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy „gościć” jego zdjęcia w naszej Galerii. Polecamy ją Państwa pilnej uwadze, bo są po prostu arcyciekawe. – zachęcają organizatorzy.

Turniej w świecie baśni

obrazek

Książka to piękny, nieinwazyjny nałóg, z którego płyną same korzyści, który ubogaca a nie niszczy. Nie tylko wzbogacają wyobraźnię, potrafią objaśniać świat i otaczającą nas rzeczywistość, ale również mogą być świetną podstawą do zabawy z elementami zdrowej rywalizacji oraz nauki, dydaktyki i pedagogiki.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej