50 LAT Z FOTOGRAFIĄ Juliusz Jarończyk

Wystawy

Urodzony 1 lipca 1944 roku w Muszynie. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu i Studium Nauczycielskiego W Krzeszowicach. Fotografuje od 1956 roku pod kierunkiem własnego ojca- Mieczysława. Publikuje zdjęcia od 1966 roku, głównie w prasie lotniczej i lokalnej, współpracuje z wieloma czasopismami.

50 LAT Z FOTOGRAFIĄ Juliusz Jarończyk

Posiada tytuły Mistrza w zawodzie fotograf oraz Instruktora fotografii i filmu kl. I.

Od 1978 roku nieprzerwanie kieruje pracami Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

W latach 1962-2006 uczestniczył w 396 wystawach bądź konkursach fotograficznych zdobywając 175 nagród i wyróżnień, a 4032 jego prace prezentowane były na wystawach krajowych i zagranicznych.

Za działalność fotograficzną był wyróżniony:

• Dyplomem Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce - 1981,
  • Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" - 1984,
  • Medalem 150-lecia Fotografii - 1989,
  • Tytułem Honorowym i Odznaką "Artysta Fotograf" przyznanymi przez Polską Federację Stowarzyszeń Fotograficznych - 1992,
  • Medalem "Za zasługi dla Polskiej Fotografii" - 2003,

Poza fotografią pasjonuje się modelarstwem lotniczym i kosmicznym.

Jest sędzią sportowym i instruktorem modelarstwa kl. "S", wyszkolił ponad 1200 modelarzy.

Jest również założycielem i prezesem Klubu Modelarskiego "Zefirek" w Muszynie, działającego od 1961 roku.

Reprezentując Aeroklub Polski, 2-krotnie zdobył tytuł Mistrza Świata, 8-krotnie Wicemistrza Świata, 3-krotnie tytuł Wicemistrza Europy w modelarstwie kosmicznym. W mistrzostwach Polski wywalczył 24 medale.

Zasłużony Mistrz Sportu i Zasłużony Działacz lotnictwa Sportowego, organizator mistrzostw świata i Europy w modelarstwie lotniczym i kosmicznym, jakie dobyły się na Sądecczyźnie.