Był u nas Andrzej Grabowski

obrazek

24 kwietnia w limanowskiej bibliotece gościł jeden z najlepszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich aktorów. Spotkanie rozpoczęło się od drobnego organizacyjnego zgrzytu za który przepraszamy zebranych; z drugiej jednak – dziękujemy.

Ona i jej uczniowie

obrazek

„Ja i moi uczniowie”. To tytuł aktualnie prezentowanej w limanowskiej Galerii Sztuki wystawy. Jest szeroka stylistycznie, bo przedstawiane są: różnorodne malarstwo akwarelowe, pastel, fotografia oraz modelarstwo. Jest szeroka tematycznie, bo ogółem swój artystyczny dorobek eksponuje na ścianach galeryjnych ogółem aż kilkanaście osób. „Jest bardzo ciekawa. Skutecznie przełamuje nastrój tego brzydkiego, chmurnego popołudnia” – dało się słyszeć od uczestników wernisażu, który odbył się 6 kwietnia. Swoje prace prezentuje Agnieszka Pałka oraz jej szkolni podopieczni.

Zmiana godziny pracy Oddziału dla Dzieci

obrazek

Informujemy, że od 1 kwietnia (w okresie wiosenno-letnim) ulegają zmianie godziny pracy Oddziału dla Dzieci. W poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki zapraszamy od godziny 9.00 do 17.00. W środę i sobotę godziny pracy nie uległy zmianie i obowiązują jak wcześniej tj od 8.00 do 16.00, a w sobotę: od 8.00 do 14.00.

Studiujesz? Złóż wniosek o dofinansowanie do kosztów nauki!

obrazek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zachęca osoby rozpoczynające lub kontynuujące naukę w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub mające wszczęty przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi posiadające  orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do złożenia wniosku o dofinansowanie do kosztów nauki w ramach programu "Aktywny Samorząd" edycja 2017. 

„W marzeń zachwycie” – konkurs ogłoszony

obrazek

Limanowska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła tegoroczną edycję cyklicznego konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej. Jego celem jest ujawnianie i promowanie talentów poetyckich oraz upamiętnienie postaci Zosi, córki pisarza Władysława Orkana. Adresowany jest on do mieszkańców Powiatu Limanowskiego. Termin nadsyłania tekstów mija 30 kwietnia.

Oto mistrzowie czytania

obrazek

Od grudnia 2016 r. do 10.02.2017 r. w ramach corocznej akcji pn. "Pasowanie na honorowego czytelnika biblioteki publicznej" trwał konkurs czytelniczy „Tobie książko przyrzekamy”, którego organizatorem jest Oddział dla Dzieci limanowskiej biblioteki. 15 marca odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród.

Zobacz „Piękno Stworzenia”

obrazek

W Miejskiej Galerii Sztuki do końca marca można zwiedzać nowo otwartą wystawę fotografii krajobrazowej oraz aerofotografii autorstwa księdza Marcina Gądka (parafia w Sowlinach). Nosi ona tytuł „Piękno Stworzenia”. Pierwszy człon tytułu od strony jakościowej i tematycznej charakteryzuje tę ekspozycję w stu procentach.

Tydzień E-książki – więcej e’booków

obrazek

Zbliża się Międzynarodowy Tydzień E-książki. W tym roku będzie on przebiegał w dniach od 5 do 11 marca. Z  tej okazji operator platformy IBUK Libra (a jednym z jej użytkowników jest limanowska biblioteka i jej Czytelnicy) przygotował niespodziankę.

„Przestrzeń Kolor Światło” w ujęciu limanowskich artystów

obrazek

W limanowskiej Galerii Sztuki od 16 lutego można zwiedzać nową wystawę. Tym razem swoje prace prezentują artyści z limanowskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz uczniowie ze szkół w Kamienicy, Pisarzowej, Starej Wsi, Tymbarku. Tytuł wystawy: „Przestrzeń Kolor Światło”. – Prócz tego co w tytule, spotyka się na tej wystawie doświadczenie z młodością, widoczny autorski sznyt pomieszany z pierwszymi krokami na artystycznej ścieżce. Z obydwu tych sfer promieniuje łatwo zauważalna pasja. Oraz różnorodność, która daje gwarancję że każdy na tej wystawie odnajdzie co najmniej cząstkę sztuki, która będzie mu szczególnie bliska. Zapraszamy do zwiedzania. – zachęcają organizatorzy oraz twórcy.

Nudy w książnicy nie było

obrazek

„Stop dla nudy!” - tym hasłem opatrzony był cykl zajęć warsztatowych dla najmłodszych czytelników w limanowskiej bibliotece podczas tegorocznych ferii zimowych. – Po opiniach, które zebraliśmy od uczestników oraz ich rodziców możemy wnosić, że w ferie w bibliotece nuda nie miała racji bytu. – podkreślają organizatorzy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej