Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4

Nowości na długie, zimowe wieczory.

Nowości na długie, zimowe wieczory.
Zdjęcie przestawia książki dla dzieci.

Zapraszamy po świeżutkie, pachnące drukiem nowości wydawnicze, które otulą jak ciepły koc i wprowadzą w dobry nastrój niczym filiżanka gorącej czekolady.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej w tym roku zakupiła 2191 książek za kwotę 46 221,39 zł. Ponadto wzbogaciła zbiory o audiobooki, e-booki: Legimi, Ibuk Libra oraz czasopisma również w formie elektronicznej.

Biblioteka, tak jak w latach wcześniejszych, przystąpiła do realizacji programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, w ramach którego nabyła 739 książek za kwotę 16 153,00 zł. Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych kładzie szczególny nacisk na zwiększenie oferty bibliotecznej o stały napływ nowości wydawniczych. Zakup  dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0.