18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Pierwsza edycja „Limanowskiego Kalejdoskopu Słowa i Obrazu” za nami

Konkursy

Pierwsza edycja „Limanowskiego Kalejdoskopu Słowa i Obrazu” za nami

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej mając na celu między innymi rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą wśród uczniów szkół podstawowych zorganizowała w tym roku I edycję powiatowego konkursu plastyczno-recytatorskiego pt. „Limanowski Kalejdoskop Słowa i Obrazu”. Konkurs przebiegał wieloetapowo, a dzięki części recytatorskiej i plastycznej zaangażował duże grono uczniów z całego powiatu limanowskiego.

 

 

Do tegorocznej edycji konkursu, biorąc pod uwagę obchodzone rocznice literackie, została wybrana twórczość trzech poetek: Danuty Wawiłow (20. rocznica śmierci), Ewy Szelburg-Zarembiny (120. rocznica urodzin) oraz Wandy Chotomskiej (90. rocznica urodzin).

 

Część recytatorska konkursu miała miejsce 4 marca. Wówczas przed komisją konkursową, w której zasiadły: Jadwiga Marzec (autorka utworów dla dzieci, poetka), Marzena Ciuła (aktorka, wokalistka), Paulina Ablewicz (kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu – filia w Limanowej) – swe zmagania z trudną sztuką recytacji zaprezentowało 110 uczestników z klas I-III szkoły podstawowej. Jury zgodnie stwierdziło, że recytujący dostarczyli wspaniałych wrażeń i dało zauważyć się także wiele niebanalnych talentów komicznych. Nie przez przypadek 21 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, gdyż ta data to Światowy Dzień Poezji.

 

Część plastyczna „Limanowskiego Kalejdoskopu Słowa i Obrazu” adresowana była z kolei do uczniów klas I-V szkoły podstawowej i miała za zadanie rozwijać i promować uzdolnienia plastyczne uczniów. Uczestnicy wykonywali dowolną techniką pracę plastyczną, nawiązując do wybranego wiersza. Do konkursu zostały zgłoszone 382 prace, które oceniła komisja w składzie: mgr sztuki Robert Dudek (nauczyciel Rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu), Anna Rosiek (malarka), Michał Liszka (właściciel i nauczyciel w szkole rysunku i malarstwa LISZKA ART GALLERY). Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego odbyło się 25 kwietnia i połączone było z wernisażem wystawy prac pokonkursowych.

 

Dziękujemy członkom obu komisji za profesjonalną ocenę. Uczniom za udział w konkursie i jednocześnie gratulujemy talentu recytatorskiego i plastycznego, a nauczycielom składamy podziękowania za zaangażowanie, czas i wysiłek włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu – do zobaczenia za rok.

 

Prace plastyczne będzie można odbierać od 20 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej – Oddział dla Dzieci.