18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Relacja z konkursu recytatorskiego „LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU”

Konkursy

Relacja z konkursu recytatorskiego  „LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU”

W poniedziałek 4 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się powiatowy konkurs recytatorski pt. „LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU”. Udział w im wzięli uczniowie z klas I-III szkół podstawowych z powiatu limanowskiego. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz integracja dzieci ze szkół naszego powiatu. Do tegorocznej edycji Konkursu zostały wybrane następujące poetki: Danuta Wawiłow, Ewa Szelburg-Zarembina, Wanda Chotomska.

 

 

W sumie zaprezentowało się ponad stu uczestników, a kunszt recytatorski oceniało jury w składzie: Jadwiga Marzec (autorka utworów dla dzieci, poetka), Marzena Ciuła (aktorka, wokalistka), Paulina Ablewicz (kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu – filia w Limanowej). Komisja konkursowa miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców i wyróżnionych uczniów, ponieważ poziom recytacji był wysoki, a przekrój wybieranych wierszy bardzo różnorodny. Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa uznania i gratulacje – relacjonowali.

 

Organizatorzy dziękują recytatorom i ich opiekunom za przygotowanie i udział w I edycji konkursu recytatorskiego pt. „LIMANOWSKI KALEJDOSKOP SŁOWA I OBRAZU”.

 

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Światowy Dzień Poezji 21 marca o godzinie 11:00 w siedzibie Biblioteki.