18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Poznano laureatów VI edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat”

Konkursy

Poznano laureatów VI edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat”

Dnia 6 listopada poznano laureatów VI edycji konkursu fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat”  organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Starostwo Powiatowe w Limanowej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu  Limanowskiego. Cel konkursu został osiągnięty – promocja najpiękniejszych miejsc i walorów regionu, uchwycenie na fotografii przyrodniczych zjawisk, urokliwych zakątków, architektonicznych perełek.

 

W kategorii „Człowiek” dominował portret i reporterskie, czarno-białe ujęcie tematu. Obecni na podsumowaniu Jan Puchała – starosta i Mieczysław Uryga – wicestarosta wyrazili uznanie dla zaangażowania uczestników konkursu i ich poszukiwań nietuzinkowych ujęć. Dyrektor biblioteki – Joanna Michalik podziękowała szkołom, które w tym roku tak licznie odpowiedziały na zaproszenie do udziału. Obecna była także Justyna Tokarczyk - dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie oraz Maria Trzupek – instruktor powiatowy. Po słowach wstępnych nadszedł czas na wręczenie dyplomów i rozdanie nagród. Komisja w składzie artyści – fotografowie: Kamil Bańkowski, Marek Dudek i przewodniczący Piotr Droździk ogłosili zwycięzców i wyróżnionych oraz dokonali oceny prac. A oto laureaci:

Kategoria „Pejzaż”

 

I miejsce: Dutka Jan

II miejsce: Król Antoni

III miejsce: Ślusarczyk Kacper.

Wyróżnienia

Czech Klaudia i Dawid Rosiek.

 

Kategoria „Człowiek”

I miejsce: Trzupek Krystyna

II miejsce: Dziadoń Julia

III miejsce: Urbańczyk Aleksandra

Wyróżnienia

Folwarska Lidia oraz Górecki Karol.

 

Na zakończenie warto podkreślić, że konkurs cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy wzrostowa liczba uczestników. Organizatorzy dziękują wszystkim autorom prac, tym nagrodzonym, wyróżnionym jak i tym zgłoszonym do konkursu. Jak podkreślił przewodniczący komisji Piotr Droździk – każda wystawa własnych prac to dla fotografa ogromne święto, także ta podsumowująca gala z wywieszonymi fotografiami uczestników powinna być takim świętem dla każdego biorącego udział w konkursie.